Видяхме къщата, която бяхме избрали, още в далечината, но я подминахме, тъй като не очаквахме наживо да е толкова хубава и мислехме, че сме се объркали. Продължихме напред, спряхме до един магазин и заредихме багажника на колата с вино, сирена и прошуто. GPS-ът ни върна обратно и упорито сочеше, че точно това е къщата /Fattoria Cirene/. Така се и оказа.
Къщите на Тоскана
Характено за традиционната архитектура на Тоскана е използването на камък, дърво, ковано желязо. С прости, изчистени линии и елементи, използвани още от Римската империя, къщите на Тоскана са изградени в рустикален стил, особено подходящ за Средиземноморието и все по-често използван в други части на света.
Тосканският дизайн се фокусира върху простотата и функционалността и няма излишни декорации. Външните пространства в тосканските домове обикновено са предназначени за хранене и забавление, затова в градините ще видите много маси и столове, както и големи чадъри или перголи, които осигуряват сянка. Ние бяхме истински късметлии с басейн в градината.

Интериора на тосканските къщи
Характерни за интериора на къщите в Тоскана са каменните подове, таваните с дървени греди, стените с мазилка или теракотени плочки. В тосканските всекидневни място заемат удобните кътове за сядане, като дивани и фотьойли, тапицирани с естествени материали. На пода често присъстват големи килими, изработени от вълна или памук в земни тонове като кафяво и зелено.
Кухнята е една от най-важните стаи във всеки дом. Кухните в Тоскана обикновено са големи в стил рустик с много плотове и различни възможности за съхранение. Шкафовете са боядисани в бяло или кремави цветове с дръжки от ковано желязо. Стените са светли, а теракотените плочки придават акцент на помещението.



→ Посещение на винарни с включена дегустация на вино и храна в Кианти /тръгване от Флоренция/
→ Посещение на Пиза, Сиена, Сан Джиминяно с обяд в Кианти и дегустация на вино /тръгване от Флоренция/
→ Дегустация на вино в Кинати /тръгване от Флоренция/
→ 14-дневния ни маршрут в Италия:
София – Триест – Венеция – Верона – Порто Венере – Чинкуе Тере – Пиза – Флоренция – Кианти /по пътя на виното/- Сиена – Фолоника – Помпей – Позитано – Амалфи – Матера – Алберобело – Бриндизи /ферибот до Игуменица/ – София
→ За контакт:
Ако имате въпроси, свързани с организацията на самостоятелно пътуване до Италия или имате нужда от съдействие, не се колебайте да се свържете с мен на адрес: myplacestovist2021@gmail.com
Лаго ди Гарда, Италия – какво да видим в Гарда, Бардолино и Сирмионе